24.ročník Plešiveckého turnaje, Český Krumlov 1.-2.7. 2006

Tradičně jako v předchozích letech vyráží tým Hop Tropu v první prázdninový víkend na oblíbený turnaj do Českého Krumlova. Letos poprvé bez zakladatelů a stálých účastníků Víti Černeckého a Miloše Šnobla. Navíc těsně před odjezdem se museli někteří nominovaní hráči omluvit pro zranění či pracovní povinnosti a tak si pro historický úspěch jela jen šestice hráčů: Zbyněk Špička, Petr Brůha, Radek a Marek Steklých, Jan Tichý a Jiří Novák, který byl stejně jako v loňském roce povolán na výpomoc pouze pro tento turnaj. Tito hráči se v průběhu turnaje semkli a v roli podceňovaného mužstva získali nejen putovní pohár, ale svými výkony, nasazením a bojovností získali postupně podporu diváků i pořadatelů.

Sobota 1.7. 2006 boje v základní skupině

Hop Trop – Bratislava 2:0 (1:0) branky: Tichý, M.Steklý
V prvním utkání byl slovenský soupeř pro nás ideální na sehrání. Po celý zápas jsme našeho soupeře nepustili do vážnější šance a po první brance v 10.minutě bylo jen otázkou času, kdy přidáme další. V průběhu utkání jsme neproměnili řadu dobrých příležitostí a tak konečný výsledek byl pro slováky velmi milosrdný.

Hop Trop – Nemesis Praha 10:0 (2:0) branky: Novák 3, Tichý 2, M.Steklý 2, R.Steklý 2, Brůha
Tímto utkáním jsme se kvalifikovali do vyřazovacích bojů. Vítězství však nebylo to nejdůležitější, co jsme si z utkání odnesli. Soupeř hrál totiž velmi hrubě a někteří jejich hráči posilněni notnou dávkou alkoholu předváděli zákroky, které kupodivu neskončily zraněním některého z našich hráčů. Petr Brůha nevědomky inkasoval jedinou naší žlutou kartu na turnaji, ale byl to soupeř, kdo hrál opravdu velmi nečistě. Celkové skóre nakonec hrálo v náš prospěch tím, že pro vítězství ve skupině nám stačila pro poslední zápas remíza.

Hop Trop – Rumpál Prachatice 3:3 (2:1) branky: R.Steklý 2, M.Steklý
Poslední sobotní soupeř byl rozhodně nejfotbalovější. V týmu měli několik velmi kvalitních hráčů, ale naše vyčkávací taktika nám připravila možnosti pro skórování z brejků po chybách soupeřovi obrany. Utkání se vyvíjelo celkem jednoznačně až do poslední minuty prvního poločasu, kdy jsme zbytečně poprvé inkasovali. Ve druhém poločase jsme brzy opět zvýšili na rozdíl dvou gólů a zbytečně jsme otevřeli hru. Jirka Novák již kvůli zranění svalu nemohl pokračovat v zápase a my netaktickou hrou ztratili vedení. V závěru utkání ještě mohli obě mužstva strhnout vítězství na svou stranu, ale remíza byla spravedlivá. Remíza pro nás znamenala vítězství ve skupině, ale neznamenala relativně slabšího soupeře, protože oba týmy nastupovali proti druhým týmům z jiných skupin. Pavouk pro vyřazovací boje nám nepředurčoval jednoduché soupeře. První utkání na nás čeká v neděli v 10 hod.

penalty: R.Steklý, M.Steklý, Tichý
Do utkání jsme vstoupili stejně jako soupeř jen se čtyřmi hráči v poli. Jirka Novák pro zranění již nemohl v turnaji dále pokračovat. Nepomuk měl mladý a velmi kvalitní tým, v té době jsme ještě netušili, že zdoláme zřejmě nejtěžšího nedělního soupeře. Utkání se odehrávalo takřka neustále na naší polovině a pouze skvělé výkony našeho brankaře nás udržovali ve hře o postup do čtvrtfinále, které jsme si stanovili jako cíl. V polovině druhého poločasu jsme z ojedinělé akce po přímém kopu skórovali a utkání začalo mít nový náboj. Ještě pečlivěji jsme začali bránit a už to vypadalo, že soupeř není schopen dát gól. Nakonec ho soupeř opravdu nedal a jedinou slabou chvilku v turnaji si vybral náš brankář Špička a v poslední minutě si celkem nepochopitelně sám srazil míč do branky. Museli tedy rozhodnout penalty. Vyhráli jsme los a při penaltách jsme začínali. Všichni naši hráči proměnili a poslední hráč Nepomuku již nervy neudržel a tím jsme postoupili do dalšího kola, nicméně zcela vyčerpáni a v případě zranění jakéhokoliv hráče i s možností odstoupení ze zápasu…

ČTVRTFINÁLE Hop Trop – Hearts Trnava 0:0 penalty 3:1 penalty: R.Steklý, M.Steklý, Tichý
Soupeř v osmifinále vyřadil jednoho z favoritů a při pohledu na náš oslabený tým netušil, že by mohl s námi klopýtnout. Ani my jsme si proti početnému týmu slováků moc nevěřili, ale zaúřadoval Jirka Novák v roli kouče, který jako jediný věřil, že zvítězíme. Oproti prvnímu nedělnímu utkání bylo již od začátku překvapením, v kolika šancích jsme se ocitli. Průběh utkání byl zcela vyrovnaný. My jsme nikam nespěchali a hráli velmi takticky, přesto jsme v závěru měli minimálně dvě vyložené šance. Na druhé straně nás opět velmi podržel náš brankář. Penaltový rozstřel jsme opět začínali a oproti předchozímu utkání neproměnil soupeřův hráč již druhý pokutový kop a tak Honza Tichý svou proměněnou penaltou již pečetil historický postup do semifinále. Při představě dalších dvou zápasů a při spočítání našich sil, jsme si nedělali výrazné naděje na ještě větší úspěch.

SEMIFINÁLE Hop Trop –Franta Flinta Č.Krumlov 2:0 (1:0) branky: R.Steklý, Brůha
Do utkání jsme vstupovali v roli jednoznačného outsidera, ale hned úvod utkání potvrdil, že ani soupeři nezbývá mnoho sil. Navíc my jsme hráli disciplinovaně, týmově, bojovně a navíc jsme působili i sehraně, což nám připravilo hned několik dobrých příležitostí ke skórování. Bohužel ani jedna z těchto šancí nebyla využita a tak nám musel pomoci kuriózní gól, kdy si střílený aut srazil brankář sám do branky. Po obdržené brance zvýšil domácí tým aktivitu a vypadalo to, že je jen otázkou času, kdy skóre otočí. V utkání nebyly takřka žádné prodlevy, protože diváci kvapně podávali míče, takže se hrálo pokaždé jiným míčem, dokonce i menším vel.4, který však nebyl určen pro tento turnaj. Velmi dobře jsme bránili a když bylo zapotřebí, tak předvedl neuvěřitelné zákroky náš brankář Špička. Nápor domácích jsme zlomili až těsně před koncem, kdy postup do finále pečetil po samostatné akci Petr Brůha.

FINÁLE Hop Trop – Bombarďáci Větřní 3:2 (3:1) branky: R.Steklý 2, Tichý
Náš finálový soupeř v průběhu turnaje vyřadil velké favority turnaje a samotný postup do finále byl i pro něj velkým úspěchem. Jejich tým byl velmi mladý a perspektivní a to jim předurčovalo i větší fyzický fond. My jsme však opět začali s pečlivou obranou a do útoku jsme se pouštěli jen po soupeřových chybách a hned tu první z nich jsme proměnili. Brzké vedení a následné zvýšení na 2:0 nám poprvé v turnaji dávalo předpoklad pro celkové vítězství. Možná nekoncentrovanost znamenala obdržený gól z rohu. Soupeř však při dobývání naší branky nechával svou obranu otevřenou a toho jsme ještě do přestávky využili a zvýšili opět na dvoubrankový rozdíl. Druhý poločas byl pro nás opět ve znamení pečlivého bránění, přesto nás soupeř v jednom případě přehrál a snížil. To ještě zvýšilo nadšení a aktivitu našeho soupeře, kterou však zdolával bravůrními zákroky náš brankář a párkrát jsme měli štěstí i v podobě nastřelených tyčí. V závěru jsme měli také příležitost rozhodnout, ale tentokrát naše brejky dva na jednoho zůstaly nevyužity. S notnou dávkou štěstí, ale především skvělým kolektivním a taktickým výkonem jsme zcela zaslouženě vyhráli celý turnaj. Špička byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje, kapitán Brůha převzal kromě putovního poháru ještě další ceny a finanční hotovost 3000 Kč.